Bateria do wanny to całkowicie oczywisty element wyposażenia łazienki, dlatego najczęściej nie poświęcając mu dużo uwagi. Wiele osób wybierając baterię wannową kieruje się przede wszystkim kwestiami estetycznymi. Jednak istnieją różne rodzaje baterii i warto się im przyjrzeć lepiej. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Bateria nawannowa, czy w ścianie?

Bateria wannowa może być wmontowana w ścianę, albo mieć postać tak zwanej baterii nawannowej, która wmontowana jest w górną krawędź wanny. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Zastosowanie baterii w ścianie pozwala na zdecydowanie swobodniejszy wybór wanny. Przy takim rozwiązaniu dostępne są wanny wykonane są z praktycznie wszystkim materiałów. Jednak problematyczny może być montaż kafelków na ścianie, w której wmontowana jest bateria. Innym rozwiązaniem jest bateria, która wmontowana jest w krawędź wanny. Tutaj ściana może pozostać całkowicie gładka, a kafelki ułożone bez żadnych zakłóceń. To również świetne rozwiązanie dla wanien wolnostojących. Jednak wymiana wanny będzie najczęściej wiązała się z koniecznością wymiany baterii.

Bateria oszczędzająca wodę – czy warto ją wybrać?

Coraz bardziej popularne są też również baterie oszczędzające wodę. Konstrukcje takie pozwalają na takie regulowanie strumienia wody, żeby zachować dobry jej przepływ, ale jednocześnie zmniejszyć faktyczne zużycie. Oczywiście rozwiązania takie bywają dość drogie. W praktyce jednak uzyskane dzięki temu oszczędności sprawiają, że inwestycja zwraca się. Wiele osób decyduje się na taką baterię nie ze względu na możliwe oszczędności, ale ze względu na swoje podejście do kwestii troski o stan środowiska naturalnego. Baterie tego rodzaju są dziś dostępne w wielu sklepach (niekoniecznie tylko specjalistycznych) i na pewno warto zapoznać się z ich ofertą.

www lazienka-rea.com.pl

Możesz również cieszyć się: