Nie od dziś wiadomo, że moda wnętrzarska zmienia się dość intensywnie. Czasem powraca ona po wielu latach, by znów „namawiać” potencjalnych odbiorców do czerpania z niej inspiracji do własnych pomieszczeń. Jednym z takich ponadczasowych trendów są kafle jodełka. Ten sposób ułożenia można było zaobserwować już w egipskich komnatach. Następnie prym wiodły w PRL-u, by dziś znów mocnym krokiem wejść do naszych mieszkań, domów i biur. Co warto wiedzieć o takich płytkach?

Płytki w jodełkę – inspirację

Płytki w jodełkę to popularny sposób ułożenia płytek, który charakteryzuje się ich kładzeniem – lekko pod skos, co w konsekwencji daje wzór przypominający literkę „V”. Takie płytki świetnie wyglądają zarówno na ścianach, jak i podłogach i bez problemu ten wzór można wykonać z dostępnych w naszych sklepach budowlanych – materiałów.

Odpowiedni materiał

Odpowiedni dobór płytek ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Nie trzeba jednak kupować płytek z najwyższej półki cenowej, gdyż nawet te najprostsze, najbardziej minimalistyczne wzory w tej kombinacji prezentują się niezwykle efektownie i stylowo. Szczególnie teraz, gdy modne są raczej stonowane, delikatne barwy. Płytki w jodełkę białe, beżowe, szare, brązowe czy czarne wyglądają bardzo nowocześnie i taki trend poleca tez wiele magazynów wnętrzarskich na całym świecie.

Płytki imitujące drewno

Nie od dziś wiadomo, że drewno jest bardzo modne i jak żaden inny materiał wprowadza spokój i harmonię do wnętrz. Nie zawsze jednak prawdziwe drewno sprawdza się w naszych domach, dlatego też wiele osób zastępuje je płytkami imitującymi właśnie drewno. Co zrobić, by płytki na naszej podłodze przypominające drewno stworzyły wyjątkową kompozycję, która będzie zachwycać domowników i odwiedzających nasz dom? Warto w tym przypadku zastosować ułożenie ich w jodełkę, gdyż dzięki nim nasze salony, sypialnie czy jadalnie zyskają zupełnie nowy wyraz.

Możesz również cieszyć się: