Styl skandynawski kojarzy się nie tylko z dobrej jakości meblami, przyjemnymi w dotyku materiałami i jasnym, stonowanymi kolorami. Ten styl także nawiązuje do domowego ciepła, relaksu, odpoczynku i zmusza jego właścicieli do celebrowania chwili dla siebie. Czego nie może zabraknąć w takim wnętrzu?

Odpowiednia sofa


Prosta sofa, drewniane nogi, przyjemny welurowy materiał – to idealne miejsce do odpoczynku po ciężkiej pracy. Meble w stylu skandynawskim mogłoby się wydawać, że są bardzo proste, jednak zachwycą nie jednego wymagającego klienta bardzo dobrą jakością. Dodatkowo ich jasna estetyka lub ciekawe wzory sprawiają, że mała kawalerka czy przestronny salon w domku jednorodzinnym zyska zupełnie nowy wygląd.

Poduszki do wnętrz w stylu skandynawskim


A jakie dodatki pasują do takich mebli? Każda sofa czy wersalka musi być ozdobiona poduszkami. To one bowiem w dużej mierze tworzą przytulny klimat tego miejsca. Poduszki dekoracyjne nowoczesne w stylu skandynawskim mogą być opatrzone różnorodnymi wzorami. Modne są poduszki w zwierzęta takie jak sowy, lisy czy jelenie. Można także podstawić na jasne poduszki we wzory geometryczne, które świetnie wpisują się również w ten klimat. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakturę takich poduszek. Bardzo dobra bawełna lub satyna są mile widziane. Tak samo jak wszelkie poduszki włochate, które najlepiej sprawdzają się zimową porą będą idealną ozdobą w skandynawskich wnętrzach.

Możesz również cieszyć się: