Mała łazienka to spore wyzwanie. Na niewielkiej przestrzeni musimy pomieścić sporo sprzętów. Nie tylko wannę czy prysznic, ale także bardzo często pralkę. Dlatego tak ważne jest optymalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Na szczęście istnieją proste sposoby na optyczne powiększenie nawet bardzo małej łazienki.

Więcej światła proszę!

Na początek bardzo ważny jest dobór odpowiednich płytek. Naszą uwagę powinny zwrócić te w jasnych kolorach. Mogą być błyszczące, dzięki temu dodatkowo będą odbijać światło. Jeśli zaś chodzi o wielkość, to wielkość płytek powinna być dopasowana do gabarytów pomieszczenia. Także odpadają duże płytki czy pokaźne wzory. Sprawią one, że nasza niewielka łazienka stanie się wręcz klaustrofobiczna. Kolejny istotny punk to dobrze dopasowane oświetlenie łazienkowe – zobacz na www.

W łazience wykonujemy wiele różnych czynności, a więc dobrze, żeby lampy łazienkowe były porozmieszczane w różnych miejscach. Na pewno przyda się oświetlenie łazienkowe w okolicy lustra. Pozwoli ono na wykonanie precyzyjnego makijażu czy dokładne golenie. W pobliżu lustra wybierzmy takie oświetlenie, które nie razi nas w oczy i nie zmienia kolorytu naszej skóry. W innym przypadku wykonanie makijażu będzie bardzo trudne bądź wręcz niemożliwe. Lampy łazienkowe możemy zamontować także nad wanną czy przy prysznicu. Warto, żeby emanowały delikatnym, ciepłym światłem. Dzięki niemu będziemy mogli się zrelaksować i odpocząć.

Czego warto unikać?

Wiszące lampy do łazienki to nie najszczęśliwszy pomysł. Ciągle osiada na nich para wodna i zanieczyszczenia. Klasyczny żyrandol z kloszem trudniej nam będzie utrzymać w czystości. Najlepiej sprawdzą się lampy do łazienki, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym pomieszczeniu. Dają nie tylko odpowiednią ilość światła, ale także są praktyczne.

Możesz również cieszyć się: