Wybierając lampę do sypialni, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim styl, w jakim urządzona jest nasza oaza spokoju. Lampy, które świetnie wpisują się w klimat skandynawski, w nowoczesnych wnętrzach mogą być niepasującym elementem wystroju. Jak wybrać lampę sypialnianą?

Sprawdź, co masz w swojej sypialni

Zanim dokonasz zakupu oświetlenia do sypialni, spójrz na swój pokój i oceń, jakie materiały w nim grają pierwsze skrzypce. Czy przeważa w nim drewno, metalowe elementy, a może lustrzane powierzchnie? W zależności od tego, w jakim stylu jest urządzone twoje wnętrze, wybierz pasującą do niego lampę.

Styl skandynawski

Charakteryzuje się jasnymi pomieszczeniami, pomalowanymi na delikatne kolory. Gładkie lub w naturalne wzory ściany współgrają z podłogą z drewna, a całość dopełnia łóżko zazwyczaj w kolorze bieli. Oświetlenie do sypialni w stylu skandynawskim powinno dawać jak najbardziej naturalne światło. Do wyboru mamy:

  • lampy kule z miękkiego materiału
  • lampy z metalowymi lub szklanymi abażurami
  • oświetlenie tzw. cable power – czyli zwisające lampy w kształcie dużej żarówki

Styl glamour

To sypialnie urządzone w dobrym guście i bez zbędnych bibelotów. Królują w niej jasne, klasyczne kolory, przełamane niekiedy ciemnym akcentem. Pikowane zagłówki, stos poduszek i przewaga metalowych bądź kryształowych elementów wyraża styl glamour. Idealna lampa sypialniana to kryształowy żyrandol, lampa sufitowa złożona ze zwisających kryształków lub kinkiety szklane.

Styl minimalistyczny

Lubi zasłony, miękkie tkaniny, jednobarwne pościele i brak przepychu. We wnętrzach urządzonych w minimalistycznym stylu sprawdzi się najlepiej oświetlenie akcentujące lub punktowe. Lampy do sypialni z klasycznym trapezowym abażurem lub kinkiety w stonowanych barwach i o prostych kształtach dopełnią wnętrze i nie zaburzą harmonii.

Możesz również cieszyć się: