Dobrze oświetlony ogród zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ułatwia funkcjonowanie, a jednocześnie sprawia, że ogród staje się zaczarowanym miejscem. Jak wybrać oświetlenie, które będzie praktyczne i eleganckie?

Styl ma znaczenie

Nowoczesne kule, świetlne girlandy, czy żeliwne latarenki? Wybór oświetlenia ogrodowego jest bardzo szeroki i trzeba się dobrze zastanowić na jaki rodzaj świateł warto się zdecydować.

Wybierając oświetlenie ogrodowe trzeba pamiętać, że chcąc stworzyć kompozycyjną całość należy rodzaj lampek dopasować do stylu pasującego w ogrodzie – https://www.elampy.pl/97-lampy-zewnetrzne. Nowoczesne kule świetnie będą wyglądały w ogrodzie, gdzie dominują proste formy, lampiony będą pięknie zdobiły taras, na którym postawimy meble z tachnorattanu, latarenki sprawdzą się w klasycznym ogrodzie pełnym kwiatów i krzewów.

Lampy zewnętrzne można umieścić tak, by podświetlały ciekawe miejsca w ogrodzie. Oczko wodne, huśtawka, czy piękny zestaw traw będą pięknie wyglądały, gdy światło uwypukli ich urok.

Praktyczne rozwiązania

Oświetlając posesję należy również zadbać o praktyczne aspekty. Oświetlenie zewnętrzne domu musi dobrze oświetlać drzwi zewnętrzne, taras, czy schody. Można zastosować kinkiety, które będą umieszczone na ścianach domu. Warto zatroszczyć się, by były rozmieszczone w odpowiedniej odległości, gdyż wtedy lampy będą dobrze oświetlały dom. Jest to nie tylko wymóg bezpieczeństwa, ale bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwi codzienne funkcjonowanie.

Wybierając lampy zewnętrzne należy również pamiętać o podświetleniu furtki, podjazdu oraz bramy garażowej. Na podjeździe sprawdzi się oświetlenie wpuszczane w podłoże. Przy furtce oraz drzwiach wejściowych wygodnie jest zamontować lampy na czujnik ruchu, dzięki czemu zawsze bez problemu dotrzemy do drzwi.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie lampek solarnych. Jest to metoda wygodna, gdyż nie wymaga zakładania instalacji, a jednocześnie jest to tani sposób na oświetlenie ogrodu.

Możesz również cieszyć się: