Estetyczne przyozdobienie salonu w mieszkaniu nie jest rzeczą prostą. Należy zwracać uwagę na wiele elementów, takich jak kolorystyka pomieszczenia czy rodzaj obecnych w nim mebli. Są jednak akcesoria, których oferta jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć coś odpowiadającego własnym preferencjom.

Mowa tu o zegarach naściennych do salonu. Nie dość że są one bardzo praktyczne, to, jeśli odpowiednio dobrane, pięknie współgrają z wystrojem reszty pokoju. Czym zatem kierować się podczas kupna takiego przedmiotu?

Proporcje

Przy wyborze zegara do swojego salonu należy mieć na uwadze jego rozmiary. Czy pomieszczenie jest bardzo duże, czy może malutkie? Każdy ma inne potrzeby. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na wymiary zegara, by swoją wielkością dobrze wpasował się do gabarytów pomieszczenia.

Zbyt duży zegar umieszczony w małym salonie będzie wyglądał groteskowo. Z kolei zbyt małe urządzenie w bardzo dużym salonie może zostać nawet niedostrzeżone.

Charakter pomieszczenia

Niemniej ważną kwestią przy wyborze zegara jest jego styl i to, jak pasować on będzie do charakteru reszty pokoju. Przykładowo, eleganckie, drewniane zegary o dużych cyfrach i wskazówkach świetnie sprawdzą się w salonach utrzymanych w stylu klasycznym.

Z kolei do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym bardzo dobrze dopasują się zegary o niekonwencjonalnych kształtach i interesującym, niecodziennym wyglądzie (np. zegary lustrzane). Istotna przy wyborze jest też barwa przedmiotu. Może ona być dobrana tak, by nie odróżniać znacząco zegara od kolorystyki pomieszczenia lub wręcz odwrotnie – kolor obudowy i wskazówek może stanowić ciekawy akcent, wyróżniający się na tle reszty pokoju.

Zegar ścienny do salonu można zakupić na stronie https://www.arttor.pl/pol_m_Zegary_Przeznaczenie_Do-salonu-254.html

Możesz również cieszyć się: