Podłoga w sypialni jest ważna. Jest to ostatnia rzecz, jakiej dotykają stopy, zanim wejdzie się do łóżka wieczorem lub nocą i jest to pierwsza rzecz, jaką stopy czują, gdy człowiek się budzi i wychodzi z łóżka każdego ranka. Z tego powodu niewiele materiałów podłogowych lepiej nadaje się do sypialni niż dywan. Jest miękki, pluszowy, ciepły pod stopami i kojący w dotyku.

Plusy dywanu w sypialni

Tłumienie dźwięku

Jedną z korzyści płynących z dywanu w sypialni jest to, że może on izolować pomieszczenie przed niepożądanym hałasem z otoczenia. Im grubszy dywan, tym mniej dźwięków będzie przenoszonych z dołu do spokojnej sypialni.

Miękkość

Podłoga w sypialni będzie pierwszą rzeczą, której dotykają bose stopy każdego ranka i ostatnią rzeczą, której dotykają przed ześlizgnięciem się z butów i pójściem do łóżka każdego wieczoru. Dywan jest miękki w dotyku, dzięki czemu jest bardzo kojący w zastosowaniach w sypialni. Podobną rolę mogą pełnić też dywaniki do sypialni.

Ciepło

Jednym z najgorszych uczuć jest wyślizgnięcie się z ciepłego łóżka w mroźny zimowy poranek i natychmiastowe zamarznięcie stóp po dotknięciu chłodnej podłogi. Z dywanem w sypialni nigdy nie trzeba się o to martwić. Wykładzina w sypialni jest zawsze ciepła i miękka, bez względu na pogodę.

Konserwacja

Oprócz usuwania plam, jedyną regularną konserwacją, jakiej wymaga dywan, jest regularne odkurzanie.

Minusy dywanu w sypialni

Wymiana

W przestrzeni o małym natężeniu ruchu, takiej jak sypialnia, dywan może przetrwać lata. Jednak w końcu zacznie wykazywać oznaki zużycia, co może wymagać inwestycji w nowy dywan do sypialni.

Plamy

W zależności od rodzaju dywanu, obawy o różnego rodzaju plamy są uzasadnione. Prędzej czy później dywan w sypialni zostanie czymś zabrudzony. Istnieje wiele metod usuwania każdego rodzaju plam, ale najważniejszą rzeczą jest natychmiastowe wytarcie środka i jak najszybsze rozpoczęcie czyszczenia.

Przeszkody

W przypadku dywanów pętelkowych można mieć do czynienia z zahaczeniami, które – jeśli nie zostaną poddane dodatkowym zabiegom – mogą doprowadzić do rozplątania się dywanu.

Koty

W niektórych przypadkach ludzie odkryją, że koty reagują na wykładzinę tak, jakby była to gigantyczna zabawka dla kota rozciągnięta na podłodze w sypialni. Często można to ograniczyć przy odrobinie dyscypliny, ale może powodować zużycie, dopóki zwierzak nie zostanie wyszkolony.

Kwestie ekologiczne

Większość wykładzin dywanowych jest produkowana z ropy naftowej, surowca nieodnawialnego. Naturalne dywany do sypialni zawierają materiały takie jak wełna, sizal, juta, trawa morska albo jedwab.

Innym problemem związanym ze środowiskiem jest to, że niektóre wykładziny dywanowe mogą zatrzymywać kurz lub pleśń w pasmach włókien, powodując uwalnianie szkodliwych toksyn do powietrza. Aby to zniwelować, należy użyć odpowiednich środków chemicznych.

Dywan w sypialni? Sprawdź ofertę na https://sklepeureka.pl/dywany/do-sypialni

Możesz również cieszyć się: