Jednym z najważniejszych zadań, jakie czekają na każdego projektanta łazienkowego wnętrza, jest zadbanie o poprawne oświetlenie pomieszczenia. Szczególnie ważne jest wówczas zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia strefy umywalkowej i lustra. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają tego dokonać, ale zdecydowanie najwygodniejszym z nich jest wykorzystanie lustra podświetlanego led.

Dzięki niemu znika konieczność montażu dodatkowych źródeł światła przy zwierciadle. Czym są takie produkty i co je wyróżnia?

Lustra podświetlane – wygoda alternatywa dla zewnętrznego oświetlenia

Zwierciadła tego typu charakteryzują się jedną, ważną cechą, która odróżnia je od zwykłych luster montowanych w większości łazienek. Posiadają one bowiem wbudowane diody led, dzięki którym równomierne oświetlenie całej twarzy, bez zbędnych i przeszkadzających cieni, przestaje być problemem.

Diody będące tutaj źródłem światła wykazują bardzo długą żywotność, a ich użytkowanie wiąże się z niskimi opłatami za prąd (są energooszczędne).

Kiedy kupić takie lustro?

Nie w każdej łazience zapewnienie prawidłowego oświetlenia jest rzeczą prostą. Czasem, w zależności od geometrii pomieszczenia, uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów może być wręcz niemożliwe. W takich przypadkach z pomocą przychodzą lustra podświetlane.

Wybór takiego produktu, by estetycznie wpasowywał się on do reszty pomieszczenia nie powinien być problemem, gdyż oferta takich przedmiotów jest niezwykle szeroka i każdy z pewnością znajdzie właściwy dla siebie model. 

Możesz również cieszyć się: