Rozkładane narożniki to najpopularniejsze meble przeznaczone do salonu. W sklepach można znaleźć je w wielu wariantach do wyboru. Jeśli także planujesz taki zakup, oto 5 rzeczy, które mają wtedy duże znaczenie!

 1. Styl narożnika
  Aby mebel pasował do wnętrza, w którym ma się znaleźć, warto wziąć pod uwagę styl jego wykonania oraz na zastosowane materiały wykończeniowe.

Najczęściej wybierane są narożniki nowoczesne rozkładane, które mają prosty, elegancki wygląd. Bardzo popularne są również modele skandynawskie.

 1. Wymiary mebla
  Przed zakupem rogówki zawsze warto skontrolować jej rozmiar przed rozłożeniem i po rozłożeniu, aby pasowała do miejsca, w którym ma być ustawiona.

Warto pamiętać o tym, że mebel nie powinien być dociśnięty do ściany – należy zachować większą odległość dla prawidłowej wentylacji.

 1. Materiały
  Dobrej jakości materiały to podstawa komfortu i trwałości narożnika. Najlepiej zatem sprawdzić, jakie z nich zostały zastosowane do jego wykonania.

Najlepiej, aby narożnik rozkładany posiadał sprężyny oraz grubą, przyjemną w dotyku piankę.

 1. System rozkładania narożnika
  Jeżeli narożnik ma być codziennie używany do snu, w takim przypadku warto zwrócić uwagę na zastosowany w nim system rozkładania.

Obecnie najlepszym wyborem będzie model wyposażony w automat, który pozwala na szybkie i bezpieczne rozłożenie i złożenie mebla. Wystarczy wtedy pociągnąć za siedzisko, aby wysunąć je do przodu, a potem opuścić oparcie.

 1. Zdejmowane pokrycia
  Dużym atutem dobrego narożnika będą również zdejmowane pokrycia na oparcia i siedzisko. Wtedy można łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy wyprać je w pralce, gdy ulegną zabrudzeniu.

Dzisiaj dobre i tanie narożniki rozkładane oferuje wiele marek – szeroki wybór ciekawych modeli w różnych stylach i kolorach można znaleźć w sklepach stacjonarnych i online.

Możesz również cieszyć się: