Przedpokój stanowi frontowe pomieszczenie wszystkich mieszkań. Dlatego warto zadbać o to, żeby prezentował się schludnie i pozostawał funkcjonalny. Jednym ze sposobów na osiągniecie takiego efektu jest stosowanie wąskich ławek do przedpokoju. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na tego rodzaju mebel.

Ławka do przedpokoju – zalety

Opisywany rodzaj mebla to produkt wykazujący wiele zalet. Pierwszą i najważniejszą z nich jest możliwość stosowania w niewielkich i niewymiarowych przedpokojach. Dzięki ławce można oszczędzić wiele cennej przestrzeni i uniknąć efektu zatłoczenia pomieszczenia. Nawet w niewielkich przedpokojach sprawdzą się ławki umożliwiające wygodne zakładanie lub zdejmowanie obuwia. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób starszych lub częściowo niepełnosprawnych. Wąska ławka do przedpokoju występuje tutaj w wielu wariantach stylistycznych, co ułatwia jej dopasowanie do konkretnej aranżacji. Odpowiednio dobrana będzie stanowiła istotny i niezwykle funkcjonalny element tego istotnego pomieszczenia.

wąska ławka do przedpokoju

Jak wybrać wąską ławkę do przedpokoju?

Przed wyborem wąskie ławki do przedpokoju należy przeanalizować kilka kwestii. Pierwszą z nich jest ilość dostępnej przestrzeni do przechowywania butów. W przypadku jej braku warto postawić na ławki, pod którymi można ustawić część posiadanego obuwia. Kolejna kwestia to dobór koloru mebla. Powinien być dopasowany do barw znajdujących się w przedpokoju, lub w przypadku nowoczesnych aranżacji może stanowić kontrast dla kolorów na ścianach. Modernistyczne style wymagają stosowania ławek o minimalistycznych kształtach bez bogatych zdobień. W takich przypadkach można postawić na modele z prostymi lub krzyżującymi się nogami wykonanymi z metalu. Klasyczne aranżacje, na przykład styl angielski lub rustykalny mogą zawierać dodatki w postaci podłokietników. Warto pamiętać o szerokości ławek do przedpokoju. Powinny być dostosowane do długości pomieszczenia, zbyt szerokie meble w niewielkim wnętrzu będą przytłaczały całość aranżacji. 

Możesz również cieszyć się: