Modna i stylowa kanapa narożna jest bardzo uniwersalnym meblem, który doskonale pasować będzie praktycznie do każdego wnętrza. Przy pomocy kilku dekoracyjnych tekstyliów, można błyskawicznie zmienić charakter ulubionej kanapy narożnej. Aby wybrać wysokiej jakości meble, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość materiału.

Tapicerowane czy skórzane kanapy narożne?

Producenci oferują swoim klientom eleganckie kanapy narożne wykonane z naturalnej skóry, jak i również piękne meble materiałowe, które zdobywają coraz większą popularność. Skóra jest jednym z tych materiałów, który może pochwalić się nie tylko oryginalnym designem, ale również wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i doskonałymi właściwościami oddychającymi. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują luksusowych i prestiżowych mebli do salonu. Uważać muszą jedynie osoby, które w domu trzymają zwierzęta. Niestety nawet najlepsza jakościowo skóra naturalna ma tendencję do zaciągania się. Dla wielu osób problemem może okazać się również to, że kanapa narożna ze skóry naturalnej wymaga systematycznej pielęgnacji.

Moda na tapicerowane meble

Z ekonomicznego punktu widzenia dla wielu osób zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, może okazać się materiałowa kanapa narożna. Producenci oferują meble tapicerowane wykonane z wielu różnych tkanin, dzięki czemu pasować będą one praktycznie do każdego stylu aranżacyjnego. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wiele materiałów można dodatkowo zaimpregnować, dzięki czemu znacząco zwiększa się żywotność nowych mebli. Godne uwagi są między innymi dodatkowe powłoki, które uniemożliwiają wchłanianie się płynów. Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdzą się kanapy narożne wykonane z ciemnych kolorów. Wynika to oczywiście z tego, że zabrudzenia na nich są mniej widoczne. Najmodniejsze w obecnym sezonie są odcienie czarnego, granatowego i brązy w każdej postaci. W sklepach meblarskich królują od lat nowoczesne kanapy narożne wykonane z niesamowitej alcantary, która do złudzenia przypomina zamsz.

Możesz również cieszyć się: