Ledowa żarówka g9 ceniona jest nie tylko za swoje estetyczne wykonanie, ale również za długą żywotność, czy też za energooszczędność. Rachunki za energię elektryczną niestety cały czas idą w górę, dlatego też tym bardziej warto jak najszybciej inwestować w energooszczędną technologię.

Dlaczego warto?

Żarówka g9 wyróżnia się bardzo niską temperaturą działania i zwiększoną żywotnością. Jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą co roku zmieniać przepalonych żarówek. Oryginalne żarówki g9 występują w bardzo niewielkich gabarytach, dlatego też doskonale sprawdzą się w każdej oprawie. Warto wspomnieć również o tym, że wszystkie nowoczesne żarówki g9 są biodegradowalne, dzięki czemu nie zaśmieca się środowiska naturalnego.

Czym charakteryzuje się gwint g9?

Oryginalne żarówki g9 LED jak powszechnie wiadomo są bardzo popularnym źródłem światła, które do pracy nie potrzebują żadnego dodatkowego zasilania zewnętrznego. Dostępne na rynku żarówki g9 bez problemu można podłączyć do instalacji 230V. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że opisywane żarówki nie wymagają stosowania żadnych zewnętrznych transformatorów. Nowoczesne żarówki z gwintem g9 są jednymi z najmniejszych źródeł światła, które dostępne są na rynku. Niewielkie żarówki doskonale sprawdzą się w nowoczesnych żyrandolach i kinkietach ściennych. Olbrzymim atutem żarówek z gwintem g9 jest to, że nie wymagają one skomplikowanej instalacji z podłączonym zasilaczem.

Moda na żarówki halogenowe?

Żarówka halogenowa g9 pomimo niewielkich wymiarów jest w stanie zapewnić bardzo mocne źródło światła. Najmocniejsze są oczywiście żarówki o mocy 12W, które wyróżniają się strumieniem świetlnym wynoszącym aż 1080 lumenów. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza jak zwróci się uwagę na konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Opisywana żarówka g9 halogenowa jest tak naprawdę alternatywą dla zwykłych żarówek o mocy 80W. Halogenowe żarówki są tylko nieco większe od zwykłych żarówek g9. Ich olbrzymi potencjał warto wykorzystać w żyrandolach, gdzie nie ma niestety dużo miejsca do zamontowania większej ilości źródeł światła. Najmocniejsze żarówki g9 wykorzystywane są coraz częściej w sufitach podwieszanych, czy też w zabudowach dekoracyjnych.

Gdzie można wykorzystać żarówki g9?

Żarówki g9 są uniwersalne, dlatego też doskonale sprawdzą się nie tylko we wszystkich lampach, ale również w nowoczesnych oprawach. Producenci ich olbrzymi potencjał wykorzystują właśnie w oprawach meblowych i dekoracyjnych. Uniwersalna żarówka g9 to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

Możesz również cieszyć się: