Sztućce to potrzebny składnik wyposażenia każdej kuchni. Muszą być doskonałej klasy, gdyż wykorzystuje się ich regularnie. Należy dobrać dobry oraz trwały komplet, wytrzymały na zadrapania oraz zniszczenia mechaniczne. Sztućce stanowią także dekorację stolika, więc powinny być zarówno praktyczne, jak również stylowe. Na rynku dostępne są sztućce srebrne i ze stali kwasoodpornej. Sporadycznie pojawiają się dodatki wykonane z drzewa, bambusa czy tworzyw syntetycznych. Natomiast tenże typ sztućców nie zdominował polskimi kuchniami.

Sztućce – jak dobrać najdoskonalsze?

Rozpocznij od artykułu zrobienia, jaki ma wpływ nie jedynie na odporność zamówionych artykułów, jednak również na łatwość ich oczyszczania. Niewątpliwie największą sławą cieszą się sztućce zrobione ze stali kwasoodpornej. Produkt może potwierdzić się wyjątkową trwałością oraz wytrzymałością na złamania, zadrapania lub wgłębienia. Także nie podlega rdzy, natomiast do tego można bez kłopotu czyścić stal kwasoodporną w zmywarce. Prócz stali kwasoodpornej możesz dobrać także sztućce ze srebra, jakie są doskonałym wzorem elegancji.

sztućce

Sztućce srebrne, lub ze stali kwasoodpornej?

Gdy myślimy o zestawie sztućców, wielokrotnie chodzi nam o te zrobione z prawdziwego srebra czy platerowane, więc przykryte powłoką srebra. Są na tyle wytrzymałe, iż z uznaniem mogą być wykorzystywane poprzez całe własne życie. Poza tym ich prezencja jest wprost niezastąpiona. W wielu domach komplet srebrnych sztućców to pozostałość rodowa będąca wspomnieniem wielu wspólnych pokarmów oraz niezwykłych posiłków z tymi, których już nie ma.

Sztućce z aluminium

Niegdyś aluminiowe sztućce gościły w każdym domu. Na szczęście jest ich już coraz mniej. Jeżeli ciągle we własnej kuchni masz takie sztućce, obowiązkowo się ich pozbądź! Badania dowiodły, iż sztućce z aluminium niszczą się podczas jedzenia np. ostrych potraw, poprzez co aluminium przechodzi do jedzenia, tym samym dochodząc do własnego systemu oraz zagrażając własnemu zdrowiu. Specjalną uwagę zwróć na to, by z takich sztućców nie korzystały dzieci.

Możesz również cieszyć się: